השימוש במדפי מתכת מודולריים למחסנים

 

המהות העיקרית של מחסן, ולא צריך להיות בעלי יכולת היסק יוצאת דופן כדי להבין זו, היא לאחסן פריטים בצורה היעילה והטובה ביותר. על מנת שמחסן ימלא את תפקידו נאמנה, בהמשך לכך, נדרשים שני דברים: הראשון הוא שטח אחסון ראוי, בהתאם למספר הפריטים המיועד. מה שחשוב עוד יותר הוא פתרונות אחסנה הולמים. וכאן בדיוק מדפים המודולריים עשויי המתכת, נכנסים לתמונה.

על היתרונות שבמודולריות

מדפי מתכת מודולריים, ברמת ההגדרה הבסיסית ביותר, הם מדפים הניתנים לפירוק ולהרכבה. מדפים אלה לא יבואו כמקשה אחת, אלא יהיו בנויים ממספר יחידות משנה, אותן ניתן לארגן על פי הצרכים הספציפיים: להוסיף או להפחית מדפי אחסון, לשנות את הגובה שלהם בהתאם לסוג הפריטים וכן הלאה.

כבר מכאן, אפשר ללמוד על המעלה העיקרית של המדפים המודולריים, והיא הגמישות שהם מציעים. כשמשתמשים בהם, אין צורך להחליט מראש על מבנה קבוע של המדפים, אלא ניתן לשנות אותו, באופן הפשוט ביותר, בהתאם לצרכים ספציפיים: למשל, עם הכנסת סחורה חדשה למחסן, או כשפריטים מסוימים נדרשים להישלף ממנו בצורה מהירה.

מידוף מודולארי

אז למה לבחור במדף ממתכת?

מדפים, על מנת שיבצעו את עבודתם על הצד הטוב ביותר, צריכים גם להיות חזקים. אחרי הכול, מדף אשר כורע תחת עומס הפריטים המונחים עליו לא רק מהווה בזבוז כסף של ממש, אלא עלול להביא לנזקים משמעותיים עבור הפריטים עצמם, בסכומים שעלולים להגיע להון תועפות. במקרה של מדפים לחדרי הבית, שצריכים לשאת עומס קל של ספרים ופריטים בודדים בלבד, אפשר להתבסס על עץ, למשל. אלא שכאשר המדובר הוא במחסנים, ברור שהעומס הצפוי יהיה רב יותר, ולכן נדרש מדף מחומר חזק יותר.

מדפי מתכת – ובעיקר פלדה, אלומיניום או פח – מהווים כיום הברירה המובנית מאליה של מדפים מודולאריים, וזאת עקב העמידות הגבוהה שלהם. הם יכולים לשאת משקלים גבוהים, פשוטים מאד לתחזוקה וגם השמתם במחסן נתון נחשבת לפשוטה בכל קנה מידה. מרבית המדפים אינם מצריכים הברגה, מה שמקל עוד יותר על ההשמה שלהם, וכן על השינויים שנדרש לבצע בהם מפעם לפעם.

מדפי מתכת

כך עושים זאת נכון

גם אם מחליטים לבחור במדף מודולרי, וגם אם משוכנעים כי חומר הגלם חייב להיות מתכתי, יש להשקיע מאמצים לא מבוטלים בבחירת המדף. יש לחשוב לכמה משטחים זקוקים, מהו העומס המקסימלי שהם צריכים לשאת (כמובן שמומלץ לקחת מקדם ביטחון משמעותי) ומה נדרש לעשות לצורך התחזוקה שלהם, אם בכלל. מומלץ להיעזר בגורמים הפועלים בתחום, שיעניקו ייעוץ מקיף על פי מאפייני החלל או הצרכים של הלקוחות שלהם.

 

לפרטים נוספים צרו קשר