חשיבות של ניהול מלאי יעיל לעסק

 

כל עסק בין אם חברה ובן אם אדם עצמאי אשר מחזיק ברשותו מוצרים לטובת השגת מטרות העסק (שיווק ומכירה של מוצרים) נדרש בסוף שנה לבצע ספירת מלאי של המוצרים הקיימים בעסק, אשר אותם נתונים שיוזנו ויופקו בדו"ח ספירת המלאי ישמשו להערכה ולחישוב הרווחים השנתיים של אותו עסק, על כן, ישנה חשיבות רבה בניהול המלאי בצורה, תקינה, יעילה וקפדנית, מה שיקל על ספירת המלאי ויוביל לכדי סיפרה איכותית ומדויקת.

ניהול המלאי מתחיל בראש ובראשונה בסידור המוצרים על המדפים בעסק ואו במחסן בצורה ויזואלית, מסודרת ונגישה, מה שיאפשר לנו לדעת בכל רגע ונתון אילו פריטים ומוצרים נמצאים בו על מנת שנוכל להתנהל בצורה עקבית ומסודרת ולאפשר לנו לרכוש מלאי נוסף של מוצרים שחסרים בעסק ולמנוע את עזיבתם של לקוחות פוטנציאליים ומצד שני למנוע עודף של מוצרים ופריטים אשר בסופו של דבר יפוג תוקפם, יתקלקלו או שנאלץ למכור אותם במחירי הפסד.

מעבר לכך, ניהול המלאי מאפשר לנו לדעת מתי לבצע רכישה ומה היא כמות המלאי המינימלית שיש להחזיק ואף איך להתייחס למלאי ישן טרם הפיכתו "למלאי מת", אשר כל אלו ועוד משפיעים בסופו של דבר על תזרים המזומנים של הארגון ו/או העסק.

אחסון משטחים כבדים

ניהול המלאי…הדרך הנכונה להצלחה !!

בעבר, כל הרישומים וניהול המלאי היו מתבצעים באופן ידני, מה שהיה נתפס כמשימה מורכבת ולא פשוטה, אולם כיום, העידן הטכנולוגי המתקדם בו אנו נמצאים מאפשר לנו את ניהול המלאי בצורה ממוחשבת ובאמצעות תוכנה לניהול המלאי, מה שמקל רבות התהליך שללא ספק הופך למקצועי  אמין ומדויק יותר.
בעזרת תוכנות לניהול המלאי ההתנהלות בעסק הופכת לקלה ומהירה יותר, כל שעליכם לעשות הוא לבחור בתוכנה המתאימה לניהול מלאים, בה צוות המחסן יידרש להזין את כל מלאי הפריטים והמוצרים הנכנסים לעסק ויוצאים ממנו ואילו אנשי המכירות יהיו אחראים להזין מול אותה התוכנה את המוצרים הנמכרים בעסק או לחילופין שהוחזרו למחסן.
בעזרת תוכנה לניהול מלאים תוכלו לקבל אינדיקציה על כמות המלאי הקיימת בעסק בכל רגע נתון ולאפשר לכם הזמנה של מוצרים חסרים ואף לדעת אילו פריטים ומוצרים נעלמו בזדון מהעסק.
מעבר לכך, ישנם חברות וארגונים לא מעטים, במיוחד חברות גדולות המחזיקות ברשותם כמויות מוצרים בהיקפים גדולים ונרחבים, השוכרות את שירותיהן של החברות השונות המתמחות בניהול מלאי, אשר לרשותם האמצעים  והידע המקצועי והן הלו שמנהלות עבור אותם ארגונים  את המלאי ומובילות לכדי ניהול המלאי באופן מקצועי והאופטימלי, תוך פיקוח ובקרה על מוצרים וסחורה הנכנסים אל החנות ויוצאים ממנה.
מעבר לספירות המלאי ולניהול המלאי באופן שוטף, מקצועי ויעיל, חברות ניהול המלאי אף מנתחות את הנתונים והתוצאות המתקבלות מספירת המלאי השנתית, מעבירות הדרכות והרצאות במגוון תחומים רלוונטיים ועוד.

 

לפרטים נוספים צרו קשר