טיפים לפריקה ואחסון לאחר הובלה

 

חתמתם כבר על החוזה, אפילו ניתן לכם המפתח לדירה או לבית החדש, הזמנתם חברת הובלות והארגזים כבר עומדים בערימה. עתה מה שנותר לעשות הוא לתכנן היטב את מלאכת הפריקה. ישנן השפעות מרחיקות לכת לאריזת הדירה בכל הנוגע לתהליך הפריקה ובנוסף בכל הקשור לסידור הבית לאחר שינוע התכולה. על כן ההמלצה שלנו היא לארוז את תכולת הדירה בצורה מאורגנת ונכנה על פי חלוקה לחדרים ולהכין מבעוד מועד את מקומות האחסון הנדרשים. להלן כמה שאלות ותשובות נפוצות בכל הנוגע לתכנון תהליך פריקה יעיל.

מאיפה הכי כדאי להתחיל?

השאלה מאיזה חדר הכי מומלץ להתחיל את מלאכת האריזה לרוב מלווה בתשובה: מהמטבח וארונות הבגדים. למעשה שני אלו מהווים את החדרים שתדירות השימוש בהם על ידי כלל דיירי הבית היא מבין הגבוהות ביותר בהשוואה לחדרים אחרים כמו למשל חדר העבודה שלרוב משמש את ההורים ולא את כל בני הבית. שאלה אחרת שנהוג לשאול בעת מעבר לדירה חדשה ופריקת הציוד היא מהו הסדר ההגיוני של הפעולות, כאשר כבר ניצבנו אל מול כל הארגזים והקרטונים?

סדר הפעולות ההגיוני

אז תחילה יש לוודא כי הקרטונים או הארגזים נותבו בעזרת מוביל מקצועי אל אותם החדרים הרלוונטיים ושהסימון של חדרים אלו על גבי הקרטונים הינו ברור לגמרי ובעיקר עבור מי שמתעתד לסדר לאחר מכן את אותם החפצים במעוז חפצו החדש. אם לא בוצע מיון לאותו הציוד שנמצא בקרטונים, יש לקבל החלטה בנוגע לציוד שיוצא מן הקרטון, האם למשל הוא נחוץ או לא, ורק לאחר מכן יש לסדר את הציוד במקום הראוי לו. יש לחלק לקטגוריות ולנתב את הציוד ליחידות אחסון מותאמות.

איך לנהל כמות מול מרחב

השאלה בדבר ניהול הכמות מול המרחב הנתון היא שאלה חשובה המעסיקה את כל מי שעובר דירה, ולא משנה באיזה שלב הוא נמצא. התשובה לכך מתחילה בכנה של כמה ערימות לפי סוגים. כך לדוגמא רק גופיות קיץ בנים, מכנסיים קצרים לבנות, פריטי לבוש לפי מין וגיל וכן הלאה. לאחר שכל הערימות סודרו יש להעריך ולאמוד את הכמות של הציוד אל מול כמות יחידות האחסון. לאחר מכן ניתן יהיה להתחיל לבצע חלוקה תוך כדי התחשבות ברמת הזמינות, בגובה הערימה ובגיל כמובן.

מיון תמיד כדאי!

 

שאלה נוספת שנשאלת רבות בעת פריקת הציוד או טרם לכן היא האם גם במהלך הפריקה של הציוד ישנו צורך למיין את הציוד או לחילופין מדובר בבזבוז זמן של ממש. התשובה היא שלישית, שכן יש למיין כל הזמן גם לפני הפריקה בשלב האריזה וגם לאחר מכן בשלב הפריקה, המיון תמיד עוזר לעשות סדר בבלגן. רוב חברות ההובלות מספקות ציוד אריזה ובדרך כלל מחייבות את לקוחותיהן להחזירו עם סיום הסידור של הציוד בדירה.

 

לפרטים נוספים צרו קשר